Toner Architects

Geri Dönüştürülmüş Mobilya Üretimi

Boyner, Erenköy’de açtığı yeni mağazasında deneyim odaklı mağazacılığı teknoloji, sanat ve sürdürülebilirlikle buluşturuyor. Koşulsuz müşteri mutluluğu teknolojilerini ve müşteri deneyimini odağına koyan Boyner, Erenköy’de açtığı 5 bin metrekare alana yayılan, 5 katlı mağazası ile geleceğin deneyim mağazacılığını İstanbul’a getirmeyi hedefliyor. Beş duyumuzun ötesine hitap eden teknolojiyi yaratıcılıkla harmanlayan ve tüketici deneyimini yaşam deneyimi haline getiren Boyner Cadde, “minimum atık, minimum israf” ve “maksimum mutluluk” hedefliyor. Mağaza müşterilerine sürdürülebilir, doğa dostu, yaratıcı, yenilikçi, samimi ve doğal bir atmosfer sunuyor.

Boyner’in yeni mağaza tasarımı yaşamın akışı ve İstanbul’un dinamizmiyle iç içe bir deneyim fırsatı sunuyor.
Mağaza ziyaretçilerine sokakla, hayatla iç içe, doğal ve hayatın akışıyla uyumlu olduğu gibi sürprizlerle dolu bir hareket alanı açıyor.

Mağaza konseptinin hedefi “mükemmel dekore edilmiş ve ışıklandırılmış” mağazacılık kalıplarını yıkmak. En doğal haliyle yaşayan, öğrenen ve öğrendikçe gelişen, üretimin 7/24 devam ettiği bir yaşam alanı yaratmak, kendini gizlememek, tüm çıplaklığı, doğallığı ve samimiyetiyle dostane bir ortam sunmak mağazanın ethosu.

Karbon ayak izini, kullandığı doğal kaynakları ve atık miktarını minimuma indirmeyi amaçlayan mağazada havalandırma ve yağmur suları arıtılarak mağaza içindeki rezervuarlarda ve mağazanın arka bahçesinde hayat bulan dikey tarım faaliyetlerinde kullanılıyor.

Çatıya yerleştirilen güneş panelleri ile kendi elektriğini üreten mağazada ayrıca yaşam ve deneyim alanlarında bisiklet pedalı çevirerek elektrik üretimi, böylece bir yandan hareket ederken diğer bir taraftan telefon şarj etmek mümkün oluyor.