Toner Architects

T-LIGHT M Lambader

İç Mekan için tasarlanan bu aydınlatma ürünü, mekan ve mekan sahibinin tarzına göre farkı tercih seçenekleri sunan, çok opsiyonlu bir lambaderdir.

 • Mekana ve kişisel tercihe göre ,ahşap,metal  veya doğaltaş malzemeler ile  gövdesi farklı formlarda üretilmeye imkan sağlar.
 • Çok farklı ölçülerde  renk ve kumaş modellerine göre üretim seçeneği sunan şapka (Başlık) modelinin kolayca montajsız değiştirmeye imkan sağlaması. (Tak çıkar-değiştir)

Benzer Ürünler ve Uygulamalar:

İç mekan aydınlatma ürünleri olarak günümüzde bir çok çözümler uygulanmaktadır. Çok sayıda bu ürüne benzer diğer lambaderler ürünlerin başlıkları değiştirilebilir ve farklı renk veya malzeme ile tekrar aynı ölçülerde üretilebilir. 

Farkı ve Ayrıcalıkları

T-light M bu ürünlerden farklı olarak iç mekanda tasarımlarda fark yaratacak şekilde 120 cm boyu ile 6 farklı eğrisel şekil ile minimalist görünümünde değişikliğe olanak sağlamaktadır. Ayrıca bu lambaderin başlığının montajsız olması da mekanda değişikliğe çok kolay bir şekilde imkan sağlamasıdır.

Ayrıcalıklı Çalışma Sistemi 

 1. Bu ürün başlık kısmının takıldığı 4 köşeli metal ayağının her bir ayağının uç kısmının çekilerek başlık kısmında ölçüde değişiklik yapılmasına imkan sağlaması.Şekil A Başlığın montaj gerektirmeden tak çıkar yöntemiyle kolayca değiştirilmesi. Şekil B
 1. Ürünün alt gözde kısmında Ahşap veya Metal tercihe ve 6 çeşit fiziksel görünümü farklı olan parçaların gövde kısmındaki ana taşıyıcı metal boruya mıknatıs yardımıyla tutturulması. Şekil C . Ürünün gövde kısmında farklı malzemelerden üretime imkan sağlaması. Şekil D

Teknik Özellikleri 

 1. Tam montaj alt gövde boyu 125 cm
 2. Tam montaj alt gövde üst çapı 20 cm
 3. Tam Montaj alt gövde alt çapı 30 cm 
 4. Ahşap,Metal veya doğaltaş seçenekleriyle gövde tasarımı
 5. 4 Kollu bronz metal şapka tutucu ayak. 42 cm çap.
 6. 120 cm boy ,  30x30x1mm kutu profil veya (30mm boru profil) 
 7. Tek parça alt gövde: Boyu 125 cm , üst çapı 10 cm , Alt 15 çapı cm

Kullanımı ve Detaylı Anlatımı:

Aydınlatma ve Aydınlatma ürünleri çağımızın hem gereksiniminde hem de tasarımda fark yaratmak için kullanılmaktadır. İç mekanlarda ise günümüzde sayısız aydınlatma ürünleri görmekteyiz. Bu aydınlatma ürünleri tasarlanırken gerek üreticinin gerekse kullanıcının ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde üretilmektedir.

Aydınlatma sektöründen beklentiler, günümüzde insanların dünyaya verdiği zararlardan dolayı iklim değişikliğinin olumsuz etkilerinin minimize edilmesi amaçlandığından daha ekolojik ve sürdürülebilir olması artık kaçınılmaz olmuştur.

T-light M bu gereksinimleri göz önünde bulundurularak bir tasarım anlayışıyla, doğa dostu,ekonomik ve ülke ekonomisine döviz kazandırmaya imkan sağlayacak tasarım geliştirmeyi amaçlamıştır.

Ürünün bu bağlamda en temel özelliği ise döngüsel ekonomiye katkı sağlayacak nitelikte alt gövde bütünlüğünde farklı materyaller kullanılarak görsel değişikliğe olanak sağlaması, bu ürünü diğer ürünlerden farkını ortaya koymasıdır. T-Light M sadece bu özelliği ile değil başlığının çapında farlı ölçülerde ve montajsız bir şekilde değiştirmeye olanak sağlaması ile kullanıcının ileriki zamanlarda değişikliğe imkan  vermesi ve daha uzun yıllar ürünün kullanımına imkan sağlaması ile hem ekonomiye hem de doğaya olumlu katkı sağlanması düşünülmüştür.